3 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

 

Son yıllarda çok popüler olan ve hemen hemen her gezginin gezi listesinde bulunan Vietnam hakkında merak edilenler bu yazımızda. Tabi ki merak edilenlerin başında ise Vietnam vize istiyor mu ? Vietnam vizesi nasıl alınır ? geliyor.

Asya’da çoğu ülke Türkiye’ye vize uygulamasa da, malesef Vietnam, Türkiye’ye vize uygulamaktadır. Vietnam Rehberi Co. LTD., Vietnam’da kurulmuş ilk ve tek Türk vize – seyahat danışmanlık firması olarak, Vietnama vize başvurularınızı yerinde sonuçlandırmaktadır. Vietnam’ı daha yakından tanıyabilmeniz için, 25USD değerinde ki Cu Chi Tünelleri turu vize başvurusunda bulunan herkese ücretsizdir. Peki Vietnam vizesi için hangi evraklar gereklidir ? Vize başvurusu kaç gün de sonuçlanır ?

Toplam gereken süre: 10 gün.

3 Adımda Vietnam Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?

 1. Başvuru için gerekli olan evraklarınızın hazır olduğundan emin olun.
  Pasaport

  Pasaport

  En az 6 ay geçerli pasaportunuz ile Vietnam’a giriş çıkışınızı gösteren uçak rezervasyonları yeterlidir. Vize başvurusu sırasında ön ödeme alınmamaktadır.

 2. Online Vietnam Vize Başvuru Formunun doldurulması.
  Vietnam vize başvuru formu

  Online Vietnam vize başvuru formu

  Vietnam Rehberi size 7/24 online Vietnam vize başvuru sistemi sunmaktadır. Bu link üzerinden Vietnam vizesi başvuru formunuzu doldurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. https://vietnamrehberi.com.tr/vietnam-vize-basvuru-formu/

 3. Vize Onay Mektubunuzun sonuçlanması ve size ulaştırılması.
  Vietnam vize onay mektubu

  Vietnam vize onay mektubu

  Başvurunuzun sonuçlanması ortalama 7 iş günü sürmektedir. Vize onay mektubunuz ve bütün detaylar, başvuru formunda belirttiğiniz email adresine yollanacaktır.

Vietnam Vize Onay Mektubu

Vietnam vizesi başvurunuzun sonuçlanmasının ardından size yollayacağımız belgedir. Vietnam vize onay mektubu, vizenizin onaylandığını gösterir. Bu belge, vizenizi Vietnam’a varışta havalimanında pasaportunuza işletmenize olanak tanır.

Vietnam Vizesi C1 Belgesi

Herkesin C1 belgesi olarak bildiği belge aslında Vietnam vize onay mektubu’dur. C1 belgesi turistik vize başvurularının sonucunda verilir. Ticari vize başvuruları sonucunda ise B1 belgesi alınmaktadır.

Vietnam vizesi için gerekli belgeler

Vietnama vize başvurusu için en önemli iki belge pasaportunuz ve gidiş – dönüş uçak rezervasyonlarınızdır. Bu nedenle aslında Vietnam vizesi alınabilen en kolay vize diyebiliriz. Eğer gidiş – dönüş uçak biletlerinizi satın almadıysanız ve seyahat tarihleriniz net değil ise, tahmini seyahat edeceğiniz tarihlere rezervasyon yaparak (bileti satın almadan) vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Vietnam vizesi başvuru formu

Vietnam Rehberi’nin sunmuş olduğu online Vietnam vizesi başvuru formu sayesinde, Vietnama vize başvurularınızı 7/24 online olarak tamamlayabilirsiniz. Vietnam vize başvuru formunda ki bilgilerin eksiksiz ve doğru olması çok önemlidir. 

Vize türlerinin seçimi;

 • Tek girişli vizeler, vize süresi boyunca Vietnam’a bir kere giriş – çıkış izni vermektedir. Maksimum 25 günlük kalış izni tanır.
 • Çok girişli vizeler, vize süresi boyunca Vietnam’a sınırsız giriş – çıkış izni tanır. Örneğin, Türkiye’den Vietnam’a gidiş dönüş uçak bileti alarak biletinizi uygun fiyata alabilir ve Vietnam’a giriş yaptıktan sonra çevre ülkeleri de gezip (Kamboçya, Laos gibi..) tekrar Vietnam’dan dönüş uçağınız ile Türkiye’ye dönebilirsiniz. Çok girişli vizeler de maksimum 25 günlük verilmektedir.
 • Diğer (Acil, Ticari) vizeler, ekspres vize başvuruları veya ticari vize başvuruları için geçerlidir. Bu konu da detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize başvurusunda bulunurkan dikkat edilmesi gerekenler

İnternet dolandırıcılığının kurbanı olmamak için vize başvurusunda bulunduğunuz acentaların güvenilirliliğini kontrol ediniz.

 • İnternette 1-2 gün de vize temin ettiğini belirterek, ön ödeme alan yabancı siteler Türk vatandaşlarına hizmet verememektedir. Türk vatandaşlarına hiç bir şekilde 1-2 gün içerisinde vize onay mektubu temin edilmemektedir.
 • Turist vizesi altında Vietnam’da çalışmak yasadışıdır.
 • Eğer vizenizi herhangi bir Vietnam Büyükelçiliğinde teslim almak isterseniz, başvuru sırasında belirtmeniz gerekmektedir. Bu durumda vize onay mektubunuz konsolosluğa fakslanacaktır.
 • Eğer satın alınmamış uçak rezervasyonu ile başvuruyorsanız, rezervasyon yaptığınız biletin seyahat edeceğiniz tarihleri kapsadığından emin olunuz. Uçak rezervasyonlarında ki tarihler baz alınarak vize verilmektedir.

Vizenizin Vietnam’a varışta havalimanında pasaporta işlenmesi

Vize onay mektubu ile vizenizi Vietnam uluslarası havalimanlarından birinde (Hanoi, Ho Chi Minh, Danang şehirlerinde ki) pasaportunuza işletmeniz gerekmektedir. Bu işlem, pasaport kontrolden önce Landing visa – Visa counters bölümünde yapılmaktadır. Bunun için gerekli olan belgeler ise;

 • Pasaportunuzun aslı
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Size yollayacağımız vize onay mektubunun bir adet çıktısı
 • Havalimanında dolduracağınız form
 • Tek girişli vizelerde 25USD mühür ücreti, Çok girişli vizelerde 50USD mühür ücreti (sadece ilk girişinizde alınmaktadır, daha sonra ki girişlerde mühür ücreti alınmaz)

Pasaportunuzu geri teslim almanız ortalama 15 dakika sürmektedir. İsimlerinizi veznenin üstünde bulunan ekrandan da takip edebilirsiniz. Pasaportunuzu geri aldıktan sonra bütün işlemler tamamlanmış oluyor ve direkt pasaport kontrolden geçebiliyorsunuz.

Karayolu ile Vietnam’a girişlerde dikkat edilmesi gerekenler

Eğer Vietnam’a kara yolu ile giriş yapmayı planlıyorsanız vizenizi önceden pasaportunuza işletmeniz gerekmektedir. Bu durumda vize başvuru formunu doldururken özel notlar kısmına hangi şehir veya ülkede ki Vietnam Büyükelçiliğinde vizenizi teslim almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

Vietnam Rehberi Co. LTD. sonuçlanan vize onay mektubunuzu ilgili Büyükelçiliğe fakslayarak, Büyükelçiliği bilgilendirmektedir. Aynı havalimanlarında ki işlemlerde olduğu gibi sizin Büyükelçiliğe teslim etmeniz gereken evraklar;

 • Pasaportunuzun aslı
 • Vesikalık resminiz
 • Vize onay mektubunun kopyası (Biz yolluyoruz)
 • Mühür ücreti (Bir çeşit damga vergisi. Her konsoloslukda farklılık gösterebiliyor, net ücret için konsoloslukdan bilgi alabilirsiniz)

Vizenizi pasaportunuza önceden işlettiğiniz için artık sınır kapısında ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Bu durumda direkt olarak pasaport kontrolden geçebiliyorsunuz.

Vietnam Vizesi ücretleri

Vize başvurularınızda hiç bir ön ödeme alınmaz. Başvurusu sonuçlanan, vize onay mektubu teslim edilen başvurularda ücretler şu şekildedir. 

 • Tek girişli turistik vize ücreti: 80USD/kişi başı
 • Çok girişli turistik vize ücreti: 100USD/kişi başı

Ödemelerinizi kredi kartı ile online olarak websitemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Ücretsiz Cu Chi Tünelleri turu

Cu Chi Tünelleri

Vize başvurusunda bulunan herkese 25USD değerinde ki Cu Chi tünelleri ücretsiz olarak sunulmaktadır. Cu Chi tünelleri, Vietnam’a gelen turistlerin Vietnam savaşı hakkında detaylı bilgi edinmek için gittikleri popüler noktalardan birisidir. Burada çoğu insanın içine zor girdiği ve uzunlukları 200 km bulan tünelleri görebilir, Viet Konglu askerlerin Vietnam’ı nasıl savundukları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Vietnam Turu

Vietnam’a gelince olmazsa olmaz yerleri görmeden gitmek istemiyorsanız, sunmuş olduğumuz tur programlarını inceleyebilirsiniz. 

 • Şehri Keşfet
 • Doğayı Keşfet
 • Kültürleri Keşfet

Vietnam Rehberi, alışıla gelmiş klasik turların dışında, farklı deneyimler yaşayabileceğiniz, kültürleri yakından tanıyabileceğiniz doğal turlar sunmaktadır. 

Gezginlerin en çok tercih ettiği turlar ise;

 • Ha Long Bay turu (Hanoi şehrinden kalkışla günü birlik veya 1 gece gemi konaklamalı)
 • Tam Coc – Trang An turu ( Hanoi şehrinde günübirlik )
 • Golden Bridge turu (Danang şehrinde günübirlik)
 • Cu Chi tünelleri turu (Ho Chi Minh şehrinde günübirlik)
 • Mekong Delta turu (Ho Chi Minh şehrinde günübirlik)
 • Şehir turları
 • Gurme turlar (Özel rehber ile Vietnam sokak lezzetleri)

Vietnam hakkında ekstra bilgiler

 • Vietnam’da taksiler şahıslara ait değil firmalara aittir. Güvenilir köklü taksi firmaları ise TaxiGroup, MaiLinh taksi, Vinasun’dur. Vietnam’da Uber benzeri en yaygın kullanılan mobil uygulama ise Grab ‘dır.
 • Vietnam’ın geleneksel yemeklerinden Pho noddle çorbasını deneyebilirsiniz. Etli veya tavuklu olarak servis edilir.
 • Old Quarter bölgesi (Hanoi’nin merkezi, Hoan Kiem gölü ve etrafı) hafta sonları trafiğe kapatılmaktadır. Yürüyerek şehri keşfetmek için en ideal günler bu günlerdir.
 • Ho Chi Minh şehrinde bulunan Ben Thanh market merkezde ki en büyük kapalı halk pazarıdır.
 • Ekim’den Mayıs’a kadar olan aylar Vietnam’ın daha az yağmur olduğu aylardır. Fakat kuzeyden güneye farklı iklimlere sahip olduğudan, Vietnam bütün yıl boyunca ziyaret edilmektedir.

Vize başvurunuzu ön ödeme yapmadan şimdi tamamlamak için tıklayınız. 

Vietnam Vize Başvuru Formu

Basında ve Sosyal medyada Vietnam Rehberi

https://onedio.com/haber/haydi-hazirlanin-10-maddede-once-vietnam-vizesi-nasil-alinir-ogrenip-ardindan-bu-mukemmel-cografyayi-karis-karis-geziyoruz-884041

“3 Adımda Vietnam Vizesi Nasıl Alınır ?” hakkında 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir